Święta w Wolontariacie św. Eliasza

Na spotkaniu wigilijnym Ojciec Stanisław nawoływał żebyśmy naszymi codziennymi działaniami zrobili wszystko żeby historia narodzenia Jezusa w tak niegodnych warunkach, w strachu, zimnie i niebezpieczeństwie już nigdy dla żadnego dziecka się nie powtórzyła.

A niestety takie sytuacje wydarzają się każdego dnia, w XXI wieku, kilkaset kilometrów od naszych ciepłych i bezpiecznych domów.

Dlatego obecnie prowadzimy zbiórkę na wsparcie i wyposażenie Szpitala we Lwowie, który przyjmuje ofiary wojny ze wschodu Ukrainy.

Potrzebujemy środków pieniężnych na zakup generatorów prądu, mikrofalówek i kilku tysięcy ciepłych kocy.

Przed Świętami spotkaliśmy się na Wigilii, żeby połamać się opłatkiem, uściskać i złożyć życzenia płynące prosto z serca.

Ojciec Stanisław pięknie przypomniał nam głęboki sens Bożego Narodzenia. Zaprosił do tego aby Nie zatrzymywać się w zachwycie nad pięknem choinki czy w kościele przy szopce.

W Noc Bożego Narodzenia Pasterze zostali wysłani, żeby iść i odnaleźć Jezusa. Gdzie my mamy Go dziś szukać? Wśród ludzi doświadczających samotności, nieszczęścia i smutku, bo to wśród nich zawsze jest Jezus.

Dlatego musimy odejść od Szopki i działać. Właśnie my, Wolontariusze św. Eliasza bo łączy nas dobro, wrażliwość i gotowość pomagania osobom w potrzebie.

Od czasu pandemii nie mieliśmy zbyt wielu okazji do spotkań czy wspólnych działań a pomimo to tak wiele dobra zrobiliśmy w mijającym roku wspólnymi siłami.

Część z nas regularnie odwiedza samotnych seniorów.

Niektórzy zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy fizyczną, materialną i psychiczną.

Uczestniczymy w zbiórkach, wydarzeniach i każdego dnia promujemy postawy woluntarystyczne wśród swoich znajomych, na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

To wszystko ma ogromne znaczenie, tak budujemy świadomość, wrażliwość i lepszy Świat.

18 grudnia 2022     Świąteczne Paczki 


Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że dzięki wparciu tak wspaniałych Instytucji Wodociągi Miasta Krakowa, Słodki Wentzl i Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Joanny Beretty Molli możemy wspierać i wywoływać uśmiech na twarzach coraz większej ilości osób potrzebujących.

Dzięki współpracy z Wodociągi Miasta Krakowa mogliśmy w tym świątecznym czasie wesprzeć i wywołać uśmiechy u prawie 260 osób - mieszkańców DPS na ul. Krakowskiej 55.

Widzieliście w poprzednich postach jak w Domu Seniora powstawały lukrowane pierniki. Te maleńkie świąteczne paczuszki trafiły do każdego Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej na ul. Krakowskiej. Ale dzięki wsparciu Wodociągi mogliśmy zakupić także artykuły pierwszej potrzeby dla funkcjonowania DPS. Taka pomoc znacznie odciąża ich budżet w tym świątecznym okresie.

Wodociągi Miasta Krakowa regularnie wspierają naszą działalność. Dzięki funduszom od Nich mogliśmy w ostatnim roku przeprowadzić kilka dodatkowych akcji pomocowych.

Jednak to nie koniec rozwożenia świątecznych paczek! Nauczyciele Uczniowie i Rodzice dzieci z Szkoły Joanny Beretty Molli w Krakowie przygotowali 15 paczek upominkowo żywnościowych dla Podopiecznych naszego Wolontariatu. Zobaczcie, jak bogate to były paczki i jak pięknie zapakowane!

Łącznie dotarliśmy przed Świętami do 30 rodzin i osób samotnych w trudnej sytuacji materialnej.

W ostatnich dniach Ewa Błaszczyńska, Roksana Pilch i Natalia Kurianowicz odwiedziły kilkadziesiąt adresów. o. Stanisław zwiózł 10 paczek żywnościowych do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie wspierając ubogich, którymi opiekuje się wspólnota parafialna.

O prawdziwie świąteczny klimat w Paczkach zadbał Słodki Wentzl ! Prosto z Pracowni Cukierniczej na Salwatorze przyjechały do nas keksy i pierniki, które dołączyliśmy do każdej świątecznej paczki.

Słodki Wentzl to najstarsza i najpyszniejsza Cukiernia w Krakowie. Wszystkie słodkości produkowane są ze sprawdzonych, markowych i naturalnych składników.

Cukiernia dokłada swoje produkty do naszych świątecznych paczek na każde święta. Wiemy, że dzięki nim świąteczny stół jest znacznie weselszy u osób, które nie mogą na codzień pozwolić sobie na takie słodkości.

Razem możemy więcej!