Wsparcie z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030 aby stworzyć lepsze warunki mieszkalne dla Rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym domu w Łagiewnikach.

Dzięki tej wspaniałej inicjatywie NIW mogliśmy uzupełnić pomieszczenia, w których przebywają matki z małymi dziećmi o wygodne łóżka, rolety okienne i bezpieczną podłogę. 

Od początku wojny w naszym domu daliśmy schronienie kilkudziesięciu osobom uchodźczym z Ukrainy. Wiele z nich zatrzymywało się w naszym domu w Łagiewnikach tylko na kilka dni by wzmocnić się przed dalszą podróżą na zachód Europy. Wiele z nich wciąż u nas mieszka, już prawie 4 miesiące. Były dni, w których mieliśmy w naszym domu jednocześnie 30 osób, co stanowiło dla nas duże wyzwanie logistyczne, ponieważ w naszej siedzibie nie mieliśmy warunków aby wszystkich dobrze ugościć, a sytuacja była dramatyczna i nie chcieliśmy nikomu odmawiać pomocy.

Dzięki dofinansowaniu z środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich mogliśmy wyposażyć nasze pomieszczenia w dodatkowe łóżka dla ofiar wojny i rolety okienne aby stworzyć im namiastkę intymności. 

Drugim problemem, z którym się borykaliśmy, było stworzenie przestrzeni dla dzieci aby mogły bezpiecznie spędzać czas. Większość Matek, które przyjęliśmy do naszego domu przyjechała z małymi dziećmi, niektóre z nich jeszcze raczkowały a wszystkie chciały bawić się na podłodze. 

Niestety większość podłóg w naszym domu to flizy lub drewniane panele a dzieci biegały z piłką i całymi godzinami siedziały na podłodze bawiąc się klockami. 

Na szczęście dzięki pomocy finansowej udzielonej nam przez Narodowy Instytut Wolności zakupiliśmy bezpieczną podłogę i rozłożyliśmy ją w pomieszczeniach w których przebywają dzieci z Ukrainy. 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni i dziękujemy w imieniu wszystkich Rodzin z Ukrainy, które skorzystały i wciąż korzystają z dodatkowego wyposażenia zakupionego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.