Work life balance

Wzięliśmy udział w Festiwalu Zawodów w Tauron Arena Kraków! 

W dniach 26-27 kwietnia odbył się w Krakowie Festiwal skierowany do uczniów 8 klas szkół podstawowych. To jest ważne wydarzenie dla nich, w kontekście podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, a tym samym zawodu jaki będą wykonywać w życiu.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski i poznać oczekiwania pracodawców dotyczące kompetencji.

Co na tym wydarzeniu robił Wolontariat św. Eliasza?

Propagowaliśmy ideę work life balance. To stan, w którym nasze życie zawodowe i prywatne tworzą spójną całość, służą naszym celom i oczekiwaniom oraz są zgodne z naszymi zasadami i wartościami.

Work life balance to odnalezienie równowagi pomiędzy karierą zawodową a życiem prywatnym, na które składa się czas poświęcany rodzinie i pasjom, zaangażowanie społeczne i działalność charytatywna, na przykład w naszym wolontariacie. 

Na całym Festiwalu byliśmy jedynym stoiskiem o takim profilu więc cieszyliśmy się dużym zainteresowaniem. Nasze ulotki, smycze na klucze i książka o Wolontariacie autorstwa o. Stanisława miały duże wzięcie! 


Młodzi ludzie zadawali wiele pytań o możliwość wolontariatu w naszym Stowarzyszeniu. 

Nasze stanowisko w tym samym celu odwiedzali przedstawiciele innych wystawców - osoby aktywne zawodowo, które poszukują balansu w swoim życiu i pomyślały o zaangażowaniu się w pomoc. 

W czasie tych dwóch dni spotkaliśmy też przedstawicieli z Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., z którymi od dawna aktywnie współpracujemy i którzy bardzo nas wspierają, zarówno w obszarze działania z seniorami jak i w pomocy dla Ukrainy.

W zeszłym miesiącu MARR przekazała komputery do nauki zdalnej dla dzieci ukraińskich, które znalazły schronienie w naszej siedzibie w Łagiewnikach. - mówi Roksana Pilch z biura Wolontariatu św. Eliasza

Podczas Festiwalu przeprowadziliśmy wiele rozmów. Być może grono naszych wolontariuszy powiększy się? Cały czas mamy deficyt wolontariuszy w Grupie Domowej a samotnych i niepełnosprawnych seniorów nie brakuje.