W Domu Seniora św. Eliasza

W Domu Seniora św. Eliasza, nasze Seniorki kolorują kolorowanki.

Zazwyczaj kolorowanie kojarzą się z dziećmi ale kolorowanki dla dorosłych to coś na co warto zwrócić uwagę! Są nie tylko przyjemne, ale mają na wszystkich bardzo pozytywny wpływ.

Kolorowanka dla dorosłych to świetny sposób na odstresowanie się szczególnie po bardzo ciężkim dniu pracy.

Nasze życie często przebiega w stresie. Codzienne obowiązki, dom, dzieci, praca, trudne decyzje i niespodziewane sytuacje wywołają w nas stres, który często jest powodem wielu chorób a na pewno złego samopoczucia. Dlatego powinniśmy podejmować działania, które nasz stres zniwelują. Jednym z nich jest właśnie kolorowanie!

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i wyciszenia. Kolorowanie malowanek to idealny wręcz sposób na relaksację i odpoczynek. Gdy kolorujemy, nasz umysł się wycisza a ciało uspokaja.

Kolorując uwalniamy w sobie artystyczną duszę! Jeśli ktoś z Was uważa, że wcale nie jest uzdolniony pod tym kątem to jest w błędzie! Każdy ma w sobie cząstkę artysty a kolorowanie pomaga nam się o tym przekonać.

Kolorowanie pobudza myślenie i uwalnia kreatywność w innych obszarach codziennego życia. Kolorując sprawiamy, że w naszej głowie rodzi się coraz więcej nowych pomysłów.

W Domu Seniora św. Eliasza zapobiegamy wykluczeniu cyfrowemu. 

Nasze Seniorki niedawno rozpoczęły zaznajamianie się z obsługą komputera, korzystaniem z Internetu i uruchamianiem poczty elektronicznej.

Wszystkie Panie założyły już skrzynki email i wysłały pierwsze wiadomości do siebie na wzajem. Na początku było im ciężko zorientować się w systemie ale po kilku godzinach opanowały podstawowe opcje.

Szybko opanowałam pisanie na komputerze ponieważ ta klawiatura ma bardzo podobny układ to tego, który znam. Pracowałam na maszynie do pisania i wygląda na to, że nie wymyślono w tej kwestii nic innego! - mówi Pani Maria.

Zależy nam żeby nasze Seniorki mogły korzystać z możliwości jakie daje Internet: aby mogły kontaktować się ze swoimi bliskimi, którzy mieszkają daleko, aby mogły oddać swój głos w budżecie obywatelskim, oglądać transmisję Mszy św. lub załatwić sprawę w urzędzie.

W przeważającej ilości to my korzystamy z wiedzy i doświadczenia, którym dzielą się z nami nasi Seniorzy i przynajmniej w kwestii obsługi komputera możemy się im zrewanżować naszymi umiejętnościami.