Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne to czas nadziei i radości dlatego w szczególny sposób chcemy zadbać o naszych podopiecznych - osoby starsze, samotne i niepełnosprawne. 


Przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą razem z naszymi darczyńcami przygotowujemy paczki żywnościowe dla naszych podopiecznych.

Chodzi nie tylko o odciążenie domowego budżetu ale także o sprawienie radości - mówi Marysia, nasza wolontariuszka. 


Tym razem paczki zostały wzbogacone o świąteczne ciasta dzięki Cukierni Słodki Wentzl która podarowała nam kilkadziesiąt wielkanocnych babek.

Wolontariuszki odwiedziły z podarunkami 25 osób na terenie całego Krakowa.

Nasi podopieczni to osoby w podeszłym wieku, samotne i często także niepełnosprawne. Na co dzień wolontariusze odwiedzają te osoby i wspierają jak mogą: pomagają w zakupach, towarzyszą w wizycie u lekarza, w wyjściu na spacer. Najczęściej jednak chodzi o zwykłą rozmowę i o ten czas spędzony razem. 

Wizyty przedświąteczne były poza planem, całkowicie niespodziewane i wyjątkowe. W paczkach poza żywnością, która odciąży domowy budżet przed świętami znajdowały się też słodkości.

Jednak najsłodsze i najmilsze były same spotkania. Było dużo radości, łzy wzruszenia a nawet słodkie prezenty w ramach rewanżu!

Obdarowaliśmy świątecznymi upominkami pacjentów Szpitala Dietla na al. Focha.

Stroiki świąteczne przygotowane w Domu Seniora św. Eliasza i ręcznie robione wielkanocne upominki dotarły do personelu i pacjentów Szpitala Dietla na al. Focha.

Nasi wolontariusze przekazali je na Oddział Rehabilitacji a personel rozdał upominki pacjentom.

To tradycja naszego Wolontariatu, że przed każdymi świętami dekorujemy szpital i symbolicznie obdarowujemy pacjentów. Każdy nasz wolontariusz przynajmniej raz brał w tym udział - mówi o. Stanisław Wysocki, opiekun Wolontariatu.

Przyszliśmy z życzeniami do osób, które spędzą Święta Wielkanocne z dala od swoich rodzin, w szpitalnej rzeczywistości, w chorobie, cierpieniu i wśród obcych. Właśnie im, uśmiech i nadzieja potrzebne są najbardziej.

Te małe upominki sprawiają wielką radość. Dekoracje na korytarzach szpitalnych tworzą świąteczny klimat radości, wiosny i odradzającego się życia. -mówi doktor Agata Mamak, ordynator Oddziału Rehabilitacji

Personelowi Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i jak najwięcej czasu dla swoich rodzin.

Pacjentom my życzymy zdrowia, wiary i siły do zawalczenia o siebie!