Seniorzy na filmie "Johnny"

W Domu Seniora św. Eliasza stawiamy nie tylko na aktywności fizyczne jak ćwiczenia czy wycieczki do lasu, ale także na aktywności kulturalne! 

W ramach zajęć Seniorzy razem z Personelem wybrali się do kina na prawdopodobnie najbardziej wzruszający film tego sezonu. Mowa oczywiście o filmie Johnny, który opowiada historię niesamowitego ks. Jana Kaczkowskiego. 

Film wywołał wiele wzruszeń! Nasi Seniorzy pamiętają ks. Kaczkowskiego z jego wystąpień telewizyjnych. Niektórzy spośród nas czytali świetną książkę - wywiad, który przeprowadził z nim Piotr Żyłka. 


Ks. Jan nigdy nie przedkładał obrzędowości i religii ponad drugiego człowieka. To właśnie w bliźnim dostrzegał Boga. Nie wywyższał cierpienia ponad radość z życia, jednak to w właśnie w cierpieniu i odchodzeniu  postanowił towarzyszyć ludziom.


 Tak samo jak nasz o. Stanisław Wysocki, ks. Jan podkreślał, że „Najcenniejszą rzeczą jaką możemy podarować drugiemu człowiekowi jest nasz czas”.


Co do tego wszyscy byliśmy zgodni - ks. Kaczkowski był niezwykłym człowiekiem i film bardzo dobrze to pokazuje.

Na ten piękny seans wybraliśmy się do kina w Galerii Bonarka. Niektórzy spośród naszych Seniorów byli w takim dużym kinie po raz pierwszy więc sama wizyta w Cinema City także okazała się ciekawym doświadczeniem.