Roxi wstrząsnęła Domem Seniora

Sensacja! Roksi wstrząsnęła Domem Seniora. Tak, Kochani, Roksana, która jest naszą animatorką kultury zorganizowała Seniorom wyjście do Teatru Muzycznego Variete na niezwykle odważny spektakl.

Chicago, bo o nim mowa,  jest światowym przebojem scen musicalowych. Jego prapremiera w reżyserii Boba Fosse’a miała miejsce w 1975 roku na Broadwayu. 

Wiele z naszych Seniorek znało tą historię ponieważ musical powstał na podstawie sztuki teatralnej z lat 20-tych, która opowiada historię dwóch kobiet, które trafiają do więzienia i stają przed sądem za morderstwa.

Musical wciąga od pierwszej sceny. Zachwyca piękną i oryginalną choreografią oraz świetnymi wykonaniami utworów. 

Od początku widowiska jesteśmy zaangażowani zarówno w pokrętną intrygę Roxie, jak i niezwykle klimatyczny świat chicagowskiego kabaretu

Układy taneczne są bardzo efektowne, a jednocześnie stuprocentowo osadzone w klimacie epoki jazzu. 

Sztuka trafnie ukazuje relacje międzyludzkie i świat, którym rządzi pieniądz, kłamstwo i manipulacja.

Seniorki były zachwycone przedstawieniem i  zgodnie przyznały, że ta historia i ludzkie zachowanie niewiele się zmieniło na przestrzeni stu lat.

Obecność Seniorów w Teatrze Variet była możliwa dzięki realizacji Projektu „Dom Seniora Św. Eliasza”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.