Przygotowania do Wielkanocy

Święta już za tydzień i nasze Seniorki w każdej wolnej chwili tworzą dekoracje Wielkanocne. 

Własnoręcznie zrobione kartki świąteczne już dawno zostały rozesłane do rodziny i znajomych, niektóre poleciały nawet do USA. 

Dziś Seniorki zrobiły stroiki ze świątecznymi akcentami do zawieszenia na drzwiach, oknach i ścianach. Stroiki powstały bardzo prostą techniką - łączenia elementów klejem na gorąco. Każdy z nas może bez problemu za niewielkie pieniądze zakupić taki pistolet z wkładami klejowymi nawet w TEDI. 

Największą trudnością było ułożenie pięknej kompozycji i precyzyjne zaplatanie sznurka. Ale właśnie takie działania sprawiają, że Seniorki utrzymują wysoką sprawność manualną. 

Kochani podsuwajcie takie "robótki" swoim starszym Rodzicom czy Dziadkom - będzie z tego podwójny pożytek bo Seniorzy mają wspaniały zmysł dekoracyjny i umiejętności majsterkowicza - trzeba ich tylko zachęcić do tworzenia i dać im do zrozumienia, że są potrzebni i ważni

Bo w dzisiejszej rzeczywistości mogą czuć się zagubieni i niepotrzebni ze swoimi offline’owymi umiejętnościami. 

Cała nasza działalność właśnie na tym się skupia, żeby Seniorzy czuli się ważni i potrzebni, żeby czuli radość na myśl o każdym kolejnym dni w naszym Domu Seniora. - mówi o. Stanisław, założyciel Stowarzyszenia Wolontariat św. Eliasza i Domu Seniora. 

Jeśli chcecie wesprzeć naszą działalność koniecznie przekażcie nam 1,5% przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym. 

KRS 0000178336

Te ceny są naprawdę szokujące! 

Czy wiecie ile kosztują dzisiaj znaczki pocztowe? Takie zwykle, na kartkę świąteczną?  

W ramach przygotowań do Wielkanocy Seniorki stworzyły kartki świątecznie. 

Poniosła je fantazja w wzorach i kolorach a także w ilości kartek.

Okazuje się, że stworzenie kartki jest dużo tańsze niż jej wysłanie! A jeśli planujecie wysłać kilka to już koszty są naprawdę duże! 

Co sądzicie?

Wysyłać mimo to?

Kochani a czy Wy wysyłacie karki świąteczne czy to już przeżytek?