Kraków Airport wspiera Wolontariat św. Eliasza

Dzięki wsparciu finansowemu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. mogliśmy zorganizować dla Seniorów, którzy znajdują się pod naszą opieką wycieczkę na Orawę.

 Dla Seniorów było to wspaniałe, wzruszające przeżycie gdyż większość z nich już od dawna nie podróżuje, niestety także ze względów finansowych. 

Seniorzy odwiedzili Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej prezentujący architekturę oraz kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Górnej Orawy. 

Na miejscu, przy ognisku mogliśmy także wspólnie pośpiewać i porozmawiać z mieszkańcami Orawy. Ogromnym naszym zdziwieniem była niesamowita radość Seniorów z tego, że mogli jak kiedyś upiec sobie kiełbaski na patyku, jak również to, że większość z nich nigdy nie była i nie znała tego regionu małopolski. 

Mieliśmy także możliwość pokazać podopiecznym piękny, drewniany Kościół św. Jana Chrzciciela w Orawce.

Wsparcie finansowe Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. było tak duże, że mogliśmy także wesprzeć naszych potrzebujących kupując im “kosmetyki i żywność medyczną” (krem Mediderm, Nutridrinki) na które ich nie stać. 

Jednemu z naszych podopiecznych opłaciliśmy badania pod kątem gruźlicy (terminy NFZ były bardzo odległe), jak również zakupiliśmy żywność, która zostanie przekazana osobom starszym, chorym, samotnym w ramach jesiennych zapasów.

Wszyscy obdarowani Seniorzy są ogromnie wdzięczni naszemu Sponsorowi i przesyłają podziękowania prosto z serca.