Jedyny taki koncert już 7.12

Mamy ogromną przyjemność poinformować o wspaniałym projekcie, którego jesteśmy uczestnikami

OTÓŻ, UWAGA, UWAGA :) Teatr Groteska w Krakowie, Wolontariat św. Eliasza oraz  Szpital Specjalistyczny im. Józefa Dietla w Krakowie

zapraszają 7 grudnia o godzinie 19.00

na

Mikołajowy Koncert Specjalny


Koncert "Na zdrową nutę" Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Na scenie Teatru Groteska charytatywnie wystąpią zespoły muzyczne założone przez lekarzy.

Wszyscy zagrają na rzecz powstającego u nas Centrum Seniora, gdzie będziemy organizować zajęcia edukacyjne, rehabilitacyjne i aktywizacyjne dla seniorów.

Tego wieczoru usłyszymy w Grotesce m. in. zespół EndoPower, w którym gra dobrze już znany szerokiej publiczności prof. Piotr Chłosta, na co dzień kierownik Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zobaczymy go na scenie z gitarą elektryczną w hardrockowym repertuarze. Jak wyjaśnia - o tym, jak leczyć choroby urologiczne, zazwyczaj mówi się podczas konferencji naukowych. - Chcieliśmy znaleźć inny sposób dotarcia z tą tematyką do społeczeństwa, stąd pomysł na koncert. Chcieliśmy wyjść z sal konferencyjnych, żeby złamać tabu.

Urologom z EndoPower będzie towarzyszył znakomity wokalista Marek Piekarczyk.

Na koncercie wystąpi też grupa Wszystko Jest Muzyka. To młody krakowski zespół grający własną muzykę - piątka artystów, którzy łączą w całość wpływy folku, jazzu, rocka i poezji śpiewanej. Założyciel tej grupy, autor tekstów i muzyki - Sebastian Lewandowski - to ratownik medyczny.

W czasie tego wieczoru zagra również Jackdaws. Tę nazwę tłumaczy się na język polski: kawka. To trio z Krakowa o śląskim rodowodzie, wykonujące muzykę z pogranicza brytyjskiej alternatywy lat dziewięćdziesiątych, a jego liderem jest Andrzej Wiśniewski, lekarz rezydent z medycyny rodzinnej. Aktualnie trwają prace nad pierwszym albumem Jackdaws.

230 Volt to hardrockowa formacja z Krakowa, która wystąpi także na scenie Groteski. Do wspólnego wykonania zaprosił zespół prof. Chłosta. Do tej pory muzycy 230 Volt grali na jednej scenie  z  takimi zespołami jak TSA, Whisbone Ash, Dżem, KAT & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers czy Coma. 

W 2004 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu - OK Doktor. Kolejna, z 2011 roku, zatytułowana była po prostu Volt II.  Najnowsza płyta 230 Volt nosi tytuł Na krawędzi.


Prowadzący wieczór: Agnieszka Chrzanowska i Marcin Mikos

Bilety - cegiełki na to wydarzenie, w cenie 75 złotych, do kupienia w kasie Teatru Groteska.

ZAPRASZAMY GORĄCO