Międzynarodowe Senioralna

9 Międzynarodowe Senioralia w Krakowie!  Nie mogło na nim zabraknąć naszych Seniorów! 

Senioralia to święto osób 60+ które są aktywne, pełne energii i każdego dnia pielęgnują w sobie radość z życia.

Po Mszy św w Bazylice Mariackiej, ponad 3,5 tyś seniorów z całej Polski, uczestniczyło w kolorowej i rozśpiewanej paradzie, która przeszła z Rynku do Parku Jordana

"Niesamowita impreza, nigdy w takiej nie uczestniczyłem i nie spodziewałem się tak dużej ilości osób!" - mówi Pan Czesław

Były kolorowe stroje, kwieciste kapelusze, dekoracje z bibuły i transparenty. Mieszkańcy miasta i turyści zatrzymywali się by podziwiać paradę i zrobić pamiątkową fotkę.

Seniorów było tak dużo, że wesoły pochód zablokował na godzinę ruch w centrum miasta na Podwalu, ul. Piłsudskiego i skrzyżowaniu między Hotelem Cracovia a gmachem Muzeum.

W Parku Jordana na Seniorów czekały bezpłatne badania słuchu i kości wykłady i edukacja a także rozrywka - pokazy mody, konkursy i dyskoteka.

Nasi Seniorzy skorzystali przede wszystkim z badań i praktycznych prezentów: naturalnych maści, masażerów czy pojemniczków na suplementy.

"Zrobiłam badanie stanu kości, trwało tylko kilka  minut i nie musiałam się do niego wcześniej przygotowywać. Okazuje się, że mam stan przed osteoporozą! Muszę bardziej o siebie zadbać!" - mówi Pani Mania

To niezwykle Wydarzenie organizowane jest od 9 lat przez Głos Seniora i Urząd Miasta Krakowa. Ma na celu kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela. 

Oprócz integracji, organizatorzy zadbali o edukację uczestników, budowanie świadomości ekonomicznej, prozdrowotnej i związanej z bezpieczeństwem seniorów.