Gałązki Oliwne już w kraju!!!

Nasza podróż rozpoczęła się 17 marca na ul. Franciszkańskiej 3.

Z błogosławieństwem biskupa Jana Szkodonia grupa wolontariuszy wyruszyła do Rzymu chcąc propagować pokój, miłosierdzie oraz ducha współpracy. 

Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że rozpoczęta podróż będzie obfitować w tak wiele niesamowitych wydarzeń,  głębokich przeżyć i chwil wzruszenia oraz radości.

Asyż, przywitał nas pięknym słońcem, które towarzyszyło nam przez cały pobyt we Włoszech.

Po mszy świętej, delegaci franciszkańskiego wolontariatu RA.MI. Ragazzi Missionari przekazali nam gałązki oliwne dziękując za naszą obecność oraz ideę.

Na Monte Cassino przywitał nas opat klasztoru benedyktynów Don Donato Ogliari, a młodzież włoska z Istituto di Istruzione Superiore "Augusto Righi" di Cassino przekazała nam zebrane gałązki oliwne. 

Na Polskim Cmentarzu Wojennym modliliśmy się o pokój, przebaczenie i pojednanie. Była to chwila zatrzymania, zadumy i głębokich wewnętrznych przeżyć dla każdego z nas.

Niedziela Palmowa!!! Tak bardzo przez nas wyczekiwana, nadeszła.

12 wolontariuszy wyruszyło za Spiżowej Bramy w procesji, którą prowadził papież Franciszek, z palmami oraz naszymi gałązkami oliwnymi. Pozostali wolontariusze zajęli miejsca po prawej stronie ołtarza.

Znajdując się tak blisko papieża, każdy z nas był niesamowicie wzruszony i z lekkim niedowierzaniem spoglądał na to co się dzieję.

Punktem kulminacyjnym były słowa, które papież Franciszek skierował bezpośrednio do nas:

Moje szczególne pozdrowienie kieruję do młodych, tu obecnych i obejmuję nim wszystkich młodych na świecie. Mam nadzieję, że będziecie mogli licznie przybyć do Krakowa, ojczyzny świętego Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu powierzam ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która w ramach Świętego Roku Jubileuszowego będzie Jubileuszem Młodych w całym Kościele powszechnym.

Są tu z nami licznie obecni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski, przekażą odpowiedzialnym za swój kraj gałązki oliwne zebrane w Jerozolimie, Asyżu i Montecassino, i pobłogosławione dzisiaj na tym placu, jako zaproszenie do budowania pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę piękną inicjatywę. Idźcie odważnie naprzód!

Przywiezione gałązki oliwne mają w sobie zapał, radość, współpracę oraz otwartość 25 osób, które po nie wyruszyły. 

Z Krakowa wyjechała grupa nieznanych sobie osób, powróciła grupa dobrych znajomych, otwartych na dalszą współpracę i chcąca „...za pomocą symbolu, jakim jest gałązka oliwna podkreślić prawdę o MIŁOSIERDZIU, które nie może istnieć bez przebaczenia i pojednania. Młodzi chcą pokazać, że miłosierdzie, gościnność, otwarcie na drugiego człowieka nie znają żadnych podziałów religijnych, ideologicznych, narodowościowych czy rasowych” ( cyt.: Salezjański Wolontariat Misyjny).

Pragniemy Serdecznie Podziękować:

władzom oraz wolontariuszom organizacji, które odpowiedziały na nasze zaproszenie,

wszystkim instytucjom oraz prywatnym darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo,

a także przyjaciołom zaangażowanym w realizację akcji „Gałązka Oliwna” w Polsce oraz we Włoszech.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY.  

Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii -> TUTAJ

Przed Nami kolejny etap naszej inicjatywy.

Przekazanie gałązek zgromadzonym w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz wiernym w Kościele Mariackim. Do zobaczenia.