Bagatela śpiewa

Pamiętajcie Kochani, że najpiękniejszych rzeczy w życiu nie można kupić, dlatego kolekcjonujcie doświadczenia.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego i Waszemu wsparciu mogliśmy zabrać Seniorów do wyjątkowego miejsca i wzbogacić ich codzienność w kolejne piękne doświadczenie. 

Jeśli chcecie wesprzeć naszą działalność przekażcie 1,5%         

KRS 0000178336

W piątek nasza animatorka kultury Roksana Pilch zabrała nas do Teatru Bagatela żebyśmy mogli sprawdzić co w tym teatrze grają. Na miejscu okazało się, że nie tylko grają, ale także śpiewają!

Spektakl „Bagatela śpiewa”, który zobaczyliśmy to sentymentalna podróż do czasów, kiedy w krakowskiej Piwnicy pod Baranami rozbrzmiewały głosy Wiesława Dymnego czy Andrzeja Sikorowskiego, a teksty piosenek pisali najwybitniejsi poeci, jak Leszek Aleksander Moczulski. 

To przedstawienie jest także zaproszeniem do odkrywania wraz z aktorami Teatru Bagatela znanych naszym Seniorom utworów Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy, które w nowych aranżacjach są równie zabawne, piękne i porywające.

Krzysztof Materna obecny dyrektor Teatru Bagatela nie tylko wyreżyserował przedstawienie ale także prowadził dialog z publicznością. To było bardzo miłe ponieważ wszyscy znamy i bardzo lubimy poczucie humoru Satyryka. 

Aktorzy Bagateli a właściwie wokaliści, wykonali kilkanaście utworów w nowoczesnych aranżacjach, które bardzo nam się podobały. Czarny Alibaba Andrzeja Zauchy najbardziej porwał publiczność do bicia brawa w ramach akompaniamentu. 

Natomiast aranżacja Dzikiego Wina Marka Grechuty najbardziej nas zaskoczyła, była niezwykle aktualna i najbardziej humorystyczna. 


Kolejne udane wyjście Domu Seniora! Nasi seniorzy tanecznym krokiem, ze śpiewem na ustach opuszczali foyer teatru.